Bishop John Fleming

bishopfleming_web.jpgBishop of Killala

Born 16 February 1948; ordained a priest 18 June 1972; appointed Bishop of Killala on 19 February 2002; ordained Bishop of Killala 7 April 2002.

Episcopal responsibilities

Member of Standing Committee, Chair of the Episcopal Commission for Planning Communications and Resources, Member of the Council for Finance and General Purposes, Member of the Council for Pastoral Renewal and Adult Faith Development.

Contact details

Bishop’s House,
Co Mayo
Tel: +353 (0)96 21518  Fax: +353 (0)96 70344

The IEC provides external links as convenience to our users. The appearance of external links does not constitute endorsement by IEC of the information, products or services contained therein.