Bishop Denis Brennan


Bishop BrennanBishop of Ferns

Born 20 June 1945; ordained priest 31 May 1970; appointed Bishop of Ferns 1 March 2006; consecrated 23 April 2006.

Episcopal Responsibilities

Member of the Episcopal Commission for Pastoral Care, Chairman of the Council for Religious, Member of the Council for Emigrants/Prisoners Overseas, Member of the Council for Immigrants, Member of ACCORD, Member of the Oversight Committee of Towards Peace.

Contact details

Bishop’s House,
Summerhill,
Wexford
Tel: +353 (0)53 912 2177  Fax: +353 (0)53 912 3436
Email: adm@ferns.ie
Website: www.ferns.ie

The IEC provides external links as convenience to our users. The appearance of external links does not constitute endorsement by IEC of the information, products or services contained therein.