Bishop Philip Boyce, OCD

bishop philip boyce_web.jpgApostolic Administrator of Dromore

Born 25 January 1940; ordained priest 17 April 1966; ordained Bishop 1 October 1995; retired as Bishop of Raphoe on 9 June 2017; appointed Apostolic Administrator of Dromore on 26 March 2018.

Contact details

Bishop’s House,
44 Armagh Road,
Newry,
Co Down, BT35 6PN
Tel: +44 (0)28 3026 2444  Fax: +44 (0)28 3026 0496
Email: bishop@dromorediocese.org
Website: www.dromorediocese.org

Please note: When calling from the Republic of Ireland there is a direct code 048 before the local number

The IEC provides external links as convenience to our users. The appearance of external links does not constitute endorsement by IEC of the information, products or services contained therein.